نقشه راه اینتل تا سال ۲۰۱۵ هویدا شد

رونمایی از چیپ‌های پردازشی تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها طبق برنامه زمان بندی ۲ ساله از اقدامات استراتژیک اینتل تا سال ۲۰۱۵ است.

به گزارش سرویس سخت افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از تسنیم، نقشه ترسیمی راه اینتل به این شکل است که تراشه‌های ۲۲ نانومتری که انتظار می‌رود برای گوشی‌های هوشمند معرفی شوند، در صدر اولویت‌های این شرکت قرار دارند که بنا به گفته‌ها تا اواخر سال جاری باید شاهد پدیدار شدن این تراشه‌ها باشیم.

این تراشه‌ها قابلیت افزایش عمر باتری و بهبود کارایی گوشی تا ۵۰ درصد را در قیاس با گوشی‌های رایج در بازار هوشمندها دارد. تراشه‌های Moorefield و ۱۴ نانومتری Morganfield نیز از دیگر برنامه‌های این شرکت برای تولیدات آتی است که در مسیر حرکتی آن برای سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در نظر گرفته شده است.

براساس شنیده‌ها، ماه آینده و حوالی ۱۰ تا ۱۲ این ماه باید منتظر معرفی چیپ پردازشی از سری ۲۲ نانومتری با معماری Silvermont باشیم.
بعد از این معرفی باید منتظر محصولی دیگر برای تبلت‌ها از سوی این شرکت باشیم که قابلیت پشتیبانی از ویندوز ۸٫۱ و اندروید ۴٫۲ را خواهد داشت و عمر باتری را تا ۸ ساعت ارتقا می‌دهد در حالی که اجازه بیکار بودن تبلت را تا هفته‌ها فراهم می‌کند.

این چیپ که در رده Bay Trail-T است قابلیت سوار شدن بر روی پردازنده‌های با فرکانس‌های ۱٫۸ و ۲٫۴ گیگاهرتزی را خواهد داشت. در ادامه همین رویه چیپ‌های جدید سری Cherry نیز برای پلتفرم‌ تبلت‌ها ارائه خواهد شد و سال آینده نیز هم‌زمان با کامپیوتکس پردازنده‌های ۱۴ نانومتری ارائه خواهند شد که طبق برنامه زمان بندی این شرکت، این معرفی‌ها برای فصل سوم سال آینده خواهد بود.


جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


2 + = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا