راه اندازی LCD با mikroC Pro for PIC

s1

در این پروژه یک LCD کاراکتری با استفاده از میکروکنترلر PIC توسط کامپایلر mikroC و به زبان C پیکره بندی و راه اندازی می شود.

در این مثال تلاش شده تا حد امکان از دستوراتی که بیشترین استفاده را در راه اندازی LCD دارند استفاده شود. با مشاهده این کدها و با تغییر در آنها می توانید به تمام جنبه های راه اندازی LCD کاراکتری مسلط شوید. برای مشاهده لیست تمام دستورات از Help نرم افزار استفاده نمایید.

برای کاهش تاثیر نویز محیط در عملکرد کریستال از دو عدد خازن ۲۷pF نیز استفاده شده است.

توجه: در زمان پروگرم کردن میکرو کنترلر، Oscillator را بر روی HS تنظیم نمایید.

 

توصیه می شود که برای میکروکنترلرها یک کلید ریست نیز در نظر گرفته شود تا در صورت هنگ کردن میکروکنترلر بتوان از آن استفاده کرد.

اگر پایه ریست رها بماند ممکن است به علت نویز محیط، میکروکنترلر خود به خود ریست شود. برای جلوگیری از این حادثه آن را با یک مقاومت ۱۰K اهم به مثبت وصل می کنیم. حتی اگر قصد استفاده از کلید ریست را هم نداشته باشید، استفاده از این مقاومت الزامی است.

 

توجه: برنامه این پروژه در نسخه ۲.۵ از کامپایلر mikroC Pro for PIC نوشته شده است. پیکره بندی LCD در نسخه جدید از این کامپایلر تغییرات اساسی داشته است. چنانچه قصد استفاده از این کد ها در نسخه جدید را داشته باشید، باید با مراجعه به Help نرم افزار اقدام به اصلاح پیکره بندی LCD نمایید.

اهداف آموزشی:

.       •  آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن

.       •  آشنایی با توابع مربوط به LCD

محتویات فایل دانلود:

.       •  سورس برنامه با کامپایلر mikroC Pro for PIC

.       •  شبیه سازی پروژه با نرم افزار پروتیوس

 

دانلود راه اندازی LCD با mikroC Pro for PIC

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 9 = 13

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا