آموزش مونتاژ تابلوروان ۳

 

آشنایی با منبع تغذیه تابلوروان

پاور یا منبع تغذیه وظیفه تأمین جریان لازم برای راه اندازی ماژول ها و برد کنترل را به عهده دارد.

در تابلو های روان LED معمولاً از منابع تغذیه سوئیچینگ با جریان نسبتاً بالا استفاده می شود. منبع تغذیه در تابلو های روان ولتاژ متناوب و بالای برق شهر را به یک ولتاژ مستقیم و در حد ۵ یا ۱۲ ولت تبدیل می کند.

توجه به این نکته بسیار مهم است که تعداد منابع تغذیه در یک تابلو به تعداد ماژول های بکار رفته در آن و همچنین میزان درخشندگی ماژول ها بستگی دارد. مثلاً برای راه اندازی ماژول های P10-1R که ماژول قرمز با ۳۵۰۰cdm هستند و بالاترین درخشندگی را در نوع خود دارند، به ازای هر ۶ یا ۸ عدد ماژول یک منبع تغذیه باید در نظر گرفته شود.

 

آشنایی با کابل تغذیه

کابل تغذیه سیمی است دو رشته که یک رشته آن مشکی و رشته دیگر قرمز رنگ است و برای انتقال جریان از منبع تغذیه به ماژول ها استفاده می شود.

در تغذیه یا برق رسانی ماژول ها و همچنین برد کنترل دقت کنید که سیم مشکی را به ترمینال های GND و سیم قرمز را به ترمینال هایی با علامت VCC و یا V+ متصل کنید.

چنانچه به یک ماژول و یا برد کنترل، تغذیه برعکس متصل شود آن ماژول و یا برد کنترل به سرعت خواهد سوخت.

 

آشنایی با کابل دیتا

کابل فلت یا دیتا وظیفه انتقال داده ها را از برد کنترل بین تمام ماژول های یک ردیف تابلو بر عهده دارد. این کابل اطلاعات را در یک ردیف خاص از تابلو از برد کنترل به اولین ماژول و سپس از اولین ماژول به دومین ماژول و الی آخر منتقل می کند. در واقع ماژول ها در یک ردیف تابلو به صورت پشت سر هم ( سری ) مانند واگن های قطار متصل می شوند. خروجی ماژول آخر در یک ردیف همیشه آزاد است.

 

آشنایی با واشر آب بندی

واشر آب بندی نیز برای جلوگیری از نفوذ آب و باران به داخل تابلو بکار می رود.

بیشتر سازندگان تابلو از این واشر استفاده نمی کنند و چون اسکلت و بدنه تابلو را بر اساس سلیقه و امکانات خود می سازند، معمولاً از این واشر بی نیازند و برای آب بندی تابلو خود، شکاف بین ماژول ها و درب تابلو را با چسب های مخصوص آب بندی می پوشانند.

 

تمام قطعاتی را که برای مونتاژ یک تابلوروان نیاز است در تصویر زیر گنجانده شده:

 

 

ادامه دارد … 

 

تهیه و تنظیم: آقای مهندس کیان از شرکت مه راد کنترل (کیاسل)

 

لینک منبع:

http://www.kiasell.com/instruction1.html


جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 4 = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا