راه اندازی LM35 با mikroC Pro for PIC

LM35_PIC

در این پروژه یک دماسنج دیجیتال با استفاده از سنسور LM35 و میکروکنترلر PIC توسط کامپایلر mikroC و به زبان C راه اندازی شده است.

 

توجه: این پروژه به تنهایی جنبه کاربردی ندارد بلکه هدف از این پروژه ارائه روش راه اندازی LM35 با میکروکنترلر PIC می باشد تا بتوان از این سورس ها برای پروژه های کاربردی مانند ترمومتر و ترموستات استفاده کرد.

 

در این پروژه از میکروکنترلر PIC16F877A استفاده شده است و جهت اطمینان بیشتر از کریستال خارجی ۸MHz جهت اسیلاتور آن استفاده شده است.

برای کاهش تاثیر نویز محیط در عملکرد کریستال از دو عدد خازن ۲۷pF نیز استفاده شده است.   توجه: در زمان پروگرم کردن میکرو کنترلر، Oscillator را بر روی HS تنظیم نمایید.

توصیه می شود که برای میکروکنترلرها یک کلید ریست نیز در نظر گرفته شود تا در صورت هنگ کردن میکروکنترلر بتوان از آن استفاده کرد

اگر پایه ریست رها بماند ممکن است به علت نویز محیط، میکروکنترلر خود به خود ریست شود. برای جلوگیری از این حادثه آن را با یک مقاومت ۱۰K اهم به مثبت وصل می کنیم. حتی اگر قصد استفاده از کلید ریست را هم نداشته باشید، استفاده از این مقاومت الزامی است.

برنامه این پروژه به روش ساب روتین نوشته شده است و جنبه آموزشی سورس این پروژه شامل نحوه کد نویسی نیز می شود.

۱. پیکره بندی مربوط به LCD کاراکتری را انجام میدهد. ۲. پیکره بندی مربوط به ADC را انجام میدهد. ۳. نمایش یک متن دلخواه بر روی LCD در زمان شروع به کار سیستم. ۴. خواندن مقدار آنالوگ از یکی از کانال های ADC و برگرداندن مقدار دیجیتال آن. ۵. تبدیل مقدار آنالوگ خوانده شده به واحد سانتی گراد ۶. نمایش مقدار دما بر حسب سانتی گراد. ۷. نمایش مقدار ورودی برحسب میلی ولت. ۸. تابع مربوط به ایجاد یک کاراکتر دلخواه برای LCD

توجه: برنامه این پروژه در نسخه ۲.۵ از کامپایلر mikroC Pro for PIC نوشته شده است. پیکره بندی در نسخه جدید از این کامپایلر تغییرات اساسی داشته است. چنانچه قصد استفاده از این کد ها در نسخه جدید را داشته باشید، باید با مراجعه به Help نرم افزار اقدام به اصلاح پیکره بندی ها نمایید.

اهداف آموزشی:

.         • آشنایی با LCD کاراکتری و نحوه راه اندازی آن .         • آشنایی با توابع مربوط به LCD .         • آشنایی با ADC و نحوه راه اندازی آن .         • آشنایی با توابع مربوط به ADC

 .        • آشنایی با سنسور LM35 و نحوه راه اندازی آن

 

محتویات فایل دانلود:

        • سورس برنامه با کامپایلر mikroC Pro for PIC

.         • شبیه سازی پروژه با نرم افزار پروتیوس

دانلود راه اندازی LM35 با mikroC Pro for PIC

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


8 + = 11

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا