کد قطعات SMD

 

اگر دیده باشید بروی قطعات SMD شماره قطعه را نمینویسند چون خیلی کوچک هستند به جای آن از یک سری کد استفاده میکنند. یعنی با خواندن کد روی قطعه SMD (یا باید چشماتون خیلی تیز باشه یا از لوک یا ذره بین استفاده کنید) به کتاب زیر که برای دانلود گذاشتم مراجعه میکنید و شماره قطعه را پیدا میکنید.

 

مثلا:  بروی یک ترانزیستور SMD نوشته شده (t04 ) شما با مراجعه به این کتاب از جدول  t04  را پیدا میکنید که جلوش نوشته شده ۲n3904 یعنی شماره این ترانزیستور ۲n3904  هست و در ستون بعد نوشته شده sot23 یعنی چی ؟؟شکل و اندازه آن مثل عکس sot 23 هست که باید به آخر کتاب مراجعه کنید و شکل آن را پیدا کنید.

 

مثال درباره خازن : بروی خازن SMD الکترولیتی نوشته شده A475 ولتاژ خازن را نشان میدهد (که با توجه به جدول مربوطه در کتاب آن را پیدا میکنید ) مثلا ولتاژ این خازن ۱۰ ولت هست  برای محاسبه ظرفیت این خازن به طریق زیر عمل مینید ۴۷۰۰۰۰۰ که این عدد بر حسب پیکوفاراد حساب میشود یعنی میشود ۴٫۷ میکروفاراد برای مقاومت هم مانند فوق عمل میکنید فقط مقاومت بر حسب اهم محاسبه میشود.

برای دانلود راهنمای کد قطعات SMD اینجا کلیک کنید. ( )


جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


3 + 9 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بالا