بایگانی دسته بندی ها : میکروکنترلر AVR

شارژر حرفه ایی باتری با avr و LCD گرافیکی

BATTERY status

اين شارژر با استفاده از ميكروكنترلر ATMEGA 8 و نمايشگر LCD گرافيكي ، ميتواند باتري هاي اسيدي را به بهترين شيوه شارژ كند به طوري كه عمر باتري را به طور قابل ملاحظه اي افزايش مي دهد.معمولا برای شارژ باتری های اسیدی از مدار خاصی استفاده نمی شه و به یک منبع ولتاژ و مقاومت ... بیشتر بخوانید »

راه اندازی ماژول LCD Nokia N96 با Code Vision AVR

TFT-LCD1

  LCD رنگی فوق دارای چیپست به شماره ی ili9325-ili9320 بوده که می تواند از طریق 16 خط داده با انواع میکروکنترلر های 8 و 32 بیتی از قبیل AVR-XMEGA-PIC-ARM ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مربوط به تصاویر را از آنها دریافت کند. برای LCD مورد بحث امکان راه اندازی در هر 2 مود 8 و ... بیشتر بخوانید »

دو پروژه ی مهم وبا ارزش میکرو در مورد GLCD و اترنت

  در این پست توضیحات مقدماتی داده شده سپس سورس کد وعکس هر پروژه برای دانلود گذاشته شده است.توضیح مختصر:1-به دلیل گسترش اتوماسیون صنعتی واداری روز به روز استفاده از نمیشگر های گرافیکی برای استفاده ی اسانتر  کار بر از سیستم بیشتر وبیشتر می شود. نمایشگر هی گرافیکی در صنعت بهHMI معروفند.این نمایشگر ها به راحتی ... بیشتر بخوانید »

راه اندازی سنسور دما و رطوبت SMT10 با Bascom AVR

sht10_2

این پروژه مقدار دما و رطوبت محیط را با استفاده از سنسور صنعتی SHT10 اندازه گیری کرده و بر روی نمایشگر LCD نمایش میدهد.   توصیه می شود که برای میکروکنترلرها یک کلید ریست نیز در نظر گرفته شود تا در صورت هنگ کردن میکروکنترلر بتوان از آن استفاده کرد. برای این کار از یک تک سوییچ ... بیشتر بخوانید »

ریموت کنترل چهار کاناله رادیویی (لرنینگ)

REMOUT

این دستگاه قادر به کنترل ۴ وسیله برقی از راه دور با استفاده از فرستنده های رادیویی می باشد. خروجی این دستگاه از نوع رله بوده و جهت روشن و خاموش کردن هر وسیله برقی ۲۲۰ ولت تا مصرف ۷ آمپر قابل استفاده می باشد و وسایل برقی میتواند شامل روشنایی، موتور های الکتریکی و ... بیشتر بخوانید »

دانلود پروژهRFIDبه انضمام توضیحات کامل

rfid

کدخوان است که جهت برقراری ارتباط بین یکدیگر از امواج رادیویی استفاده می نمایند .در این بخش یک مقاله کامل درمورد RFID آورده شده که بصورت کامل آن را از نقطه شروع توضیح داه است دریک پروژه ۱۰۰ درصد عملی  همراه با توضیحات  کامل قرار داده شده استدر فایل ضمیمه شده موارد زیر قرار داده ... بیشتر بخوانید »

بالا